WIEM JAK DZIAŁA I ŻYJE/EKOLOGIA JEST OK!

Ostatnie tygodnie października🍁 obfitowały w warsztaty ekologiczne♻️, które były esencją dwóch ciekawych projektów, do udziału w których zaprosiły nas placówki oświatowe z gminy Ścinawa 🤗.
Projekt „Wiem jak działa i żyje” zainicjowany przez Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie💚, był cyklem działań laboratoryjnych🧪, których celem było zapoznanie dzieci i młodzieży z otaczającą przyrodą i jej odzwierciedleniem w mikroskopie🔬. W trakcie zajęć omówiono m.in. wpływ czynników, które na co dzień oddziaływują bezpośrednio na człowieka oraz otaczające go środowisko🌍, a w trakcie ciekawych doświadczeń zbadano m.in. DNA- materiał genetyczny owoców i warzyw🧬🍌🍅.
Innym ważnym projektem, który realizowany był w przyjaznej przestrzeni Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie był projekt „Ekologia jest OK!”, do współtworzenia którego zaprosiła nas Szkoła Podstawowa im.Orląt Lwowskich w Tymowej💚. W ramach zajęć edukacji ekologicznej poprzez kreatywne formy warsztatowe rozwijano świadomość młodych ludzi do tego, jak ich osobiste działania, postawa i dokonywane przez nich wybory, mogą wpłynąć na jakość otaczającego nas środowiska🤔🌡♻️. Dobre praktyki prezentowane i omawiane w trakcie zajęć oraz poszerzenie wiedzy ekologicznej sprawią, iż zarówno ci młodzi, jak i starsi uczestnicy warsztatów, staną się na co dzień ambasadorami proekologicznych działań w swoich środowiskach💪. Przysłużą się też temu m.in.płócienne torby, które w trakcie zajęć stanowiły kartę pracy, a na co dzień będą modnym i kreatywnym eko must have w czasie zakupów🛍👌💥.
Warsztaty zakończyły się degustacją iście jesiennego posiłku regeneracyjnego , gdzie królowała zupa dyniowa🍲, a także marchewkowe mufiny🥕🥧 w towarzystwie rozgrzewającej herbaty.
Warsztaty zostały zrealizowane dzięki Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i wzięło w nich udział 200 osób z gminy Ścinawa, za co serdecznie dziękujemy🙏🍀.