Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej
w Dziewinie

Zapraszamy do ekologicznych pobytów w Dziewinie.

ROEE_03_JPEG

Niewątpliwymi atrakcjami pobytu grup zorganizowanych będą zajęcia proekologiczne prowadzone w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w niedalekim Dziewinie.

W ramach 4 godzinnego pobytu w ROEE w Dziewinie oferujemy mnóstwo ekologicznych wyzwań m.in.:

  • doświadczenia laboratoryjne
  • spacer z przyrodnikiem,
  • animacje i zabawy,
  • warsztaty rękodzielnicze i wiele innych…
Dzwońcie 884 600 036 lub piszcie palacyk@scinawa.pl by zarezerwować termin.
 
 

Spacer z przewodnikiem

Propozycje warsztatów terenowych Zajęcia na ścieżkach przyrodniczych „Łęgów okolic Dziewina”, gdzie znajduje się kilka przystanków tematycznych, które pozwolą na zapoznanie się z przyrodą doliny Odry. Zajęcia kształtują postawy proekologiczne uczniów wobec środowiska przyrodniczego, mają na celu wyrabiać emocjonalny stosunek do własnego regionu, umożliwiać poznawanie krajobrazu, historii i przyrody najbliższego otoczenia.

Doświadczenia laboratoryjne

Warsztaty dostosowane do wieku  i predyspozycji dzieci. Uczestnicy zajęć badają wpływ człowieka na środowisko. Poprzez badanie wody  przy użyciu odczynników chemicznych z walizki ekobadacza, gleby w menzurkach oraz prostych doświadczeń za pomocą zlewek udowadniamy postawione tezy. Zajęcia podparte scenariuszami i ankietami do zajęć. Przyroda to nie tylko tło życia człowieka dzięki mikroskopom dzieci mogą obserwować i samemu budować próbki mikroskopowe doceniając piękno przyrody również na ośrodku.

Warsztaty rękodzielnicze

Zajęcia umożliwiają uczestnikom zapoznanie się z tematyką recyklingu i gospodarowania odpadami. Wykonywane przez dzieci eksponaty w trakcie zajęć plastyczno -technicznych wiążą się z wykorzystaniem odpadów i surowców wtórnych łączonych z materiałem przyrodniczym, naturalnym rozwijając przy tym dziecięcą kreatywność, zdolność logicznego myślenia i umiejętności manualne.

Galeria

Obserwuj nas na Facebooku

Bądź na bieżąco!