Spotkanie autorskie z ziołami w tle…

W gorące, wczesnojesienne popołudnie☀️🍂 Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Dziewinie wypełniły kobiety, które postanowiły początek weekendu poświęcić sobie, własnemu rozwojowi oraz pasjom w ramach projektu „Spotkania autorskie w nadodrzańskich okolicznościach przyrody”📖🍀.
Aby przybliżyć ducha nadodrzańskiej przyrody właśnie, Panie wybrały się łęgowymi ścieżkami na „ziołobranie”🌱🌾🌺. Przewodnikiem spaceru była Aleksandra Dubiłowicz Herbal Power– zielarka , naturopatka, fitoterapeutka. Z zebranych ziół powstały hydrolaty i maceraty ziołowe⚗️, które posłużą Paniom jako toniki do twarzy lub będą bazą do kremów , szamponów, czy balsamów.
Po części warsztatowej przywitaliśmy Violettę Nowakowską👏, dziennikarkę, pisarkę, utytułowaną reportażystkę. Kobietę obdarzoną wieloma talentami, ale przede wszystkim wrażliwego, pełnego empatii człowieka💚. Autorka podzieliła się z Uczestniczkami spotkania swoim doświadczeniem pisarskim. Opowiedziała wiele bardzo interesujących historii oraz anegdot związanych z bohaterkami jej książki „Nie ma takich kobiet”💪. W ciepły i niezwykle żartobliwy sposób zdradziła kulisy powstawania swoich reportaży, czy zdjęć które je ilustrują📸.
Violetta Nowakowska jest aktywistką walcząca o prawa zwierząt🦅, na spotkaniu nie mogło zabraknąć jednego z jej pupili, suni Spinki🐕 .
Dziewińską wyprawę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem🔥. Było śpiewnie tanecznie, a nawet nieco czarodziejsko…🌠
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie oraz Stowarzyszenia Aktywnie dla Gminy Ścinawa „Spotkania autorskie w nadodrzańskich okolicznościach przyrody”, który jest częścią projektu INICJATYWY ODDOLNE w Gminie Ścinawa w ramach projektu Spotkania przy KAWIE realizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Ścinawie z programu Narodowe Centrum Kultury BLISKO, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata
2021-2025.