Spotkanie autorskie z Tomaszem Bonkiem

Czwartkowe popołudnie upłynęło w Pałacyku pod znakiem literatury . Bohaterem fantastycznego spotkania autorskiego był Tomasz Bonek, reporter – dokumentalista, wszechstronny publicysta i autor fascynujących książek, dziennikarz , menedżer mediów, podróżnik, fotograf . Zjeździł cały świat, ale to właśnie historia Dolny Śląsk wciągnęła go na dobre. Przybyłe do Pałacyku uczestniczki spotkania, miały możliwość wysłuchania pasjonujących opowieści o drugowojennych tajemnicach Dolnego Śląska, opisanych w książkach „Komando Śmierci”, „Chemia śmierci. Zbrodnie w najtajniejszym obozie III Rzeszy”, „Demony śmierci, Zbrodniarze z Gross-Rosen”.
Spotkanie bogate we wciągające historie, anegdoty i wspomnienia z procesu twórczego książek, okraszone zostało też licznymi opowieściami i nawiązaniami do rodzinnych losów wojennych, zarówno autora, jak i uczestniczek spotkania. Mimo niełatwej tematyki książek, traktujących o tym co w trakcie II wojny światowej działo się m. in. w Gross- Rosen, Lubiążu, czy Brzegu Dolnym, atmosfera spotkania była niezwykle lekka, a to za sprawą talentu krasomówczego i pogody ducha samego autora.
 
Spotkanie autorskie z Tomaszem Bonkiem było pierwszym z cyklu trzech wydarzeń w ramach projektu „SPOTKANIA AUTORSKIE W NADODRZAŃSKICH OKOLICZNOŚCIACH PRZYRODY” Aktywnie dla Gminy Ścinawa, które są częścią INICJATYW ODDOLNYCH w Gminie Ścinawa w ramach projektu „SPOTKANIA PRZY KAWIE ”, realizowanego przez Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ścinawie z programu Narodowego Centrum Kultury BLISKO, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.