DZIEŃ PUSTEJ KLASY

DZIEŃ PUSTEJ KLASY obchodzony jest rokrocznie (zawsze w trzeci piątek czerwca🗓 i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu🤸‍♂️🌳☀️.
Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupkę londyńskich nauczycieli🇬🇧, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły🐞🦋🍀. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie🙃.
Zachęcamy Was wszystkich do dołączenia do akcji, którą w Polsce koordynuje Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. My dołączyliśmy i będziemy Was gorąco wspierać przy organizacji tego dnia🤩.
Oto nasze propozycje:
✅️W recepcji Pałacyku, możecie odebrać gry miejskie „Ścinawa-małe miasto wielka historia”. Gry opracowano w dwóch wariantach-dla młodszych i starszych.

✅️W linku poniżej znajdziecie pomysły na dłuższe i krótsze gry i zabawy, które możecie zorganizować poza klasą.
https://dzienpustejklasy.pl/pomysly/

✅️Zapraszamy do Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Dziewinie, gdzie edukatorzy zadbają o to byście mogli, bawiąc się i relaksując, zdobywać wiedzę i doświadczać natury bezpośrednio w jej sercu.

👉📸 Przysyłajcie do nas fotki (palacyk@scinawa.pl) jak spędzacie DZIEŃ PUSTEJ KLASY, a my opublikujemy je na naszym FB 🥰 .

#dzieńpustejklasy